foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

owlpostMilí rodiče!

Jistě vás všechny zajímá, jak si vaše děti vedou nejen ve škole, ale také ve školní družině. Na začátku každého měsíce visí na nástěnce v budově školy aktuální program činností školní družiny pro daný měsíc. Zatím máme za sebou první měsíc a můžeme s radostí říct, že vše, co jsme si předsevzali, se nám také podařilo splnit. Pro vaši lepší představu přikládáme několik fotek, které vypovídají o tom, jak si v naší družině žijeme.anglictina hrave

Od druhého školního týdne jsme zahájili činnost anglického kroužku a dnes se již většina dětí zvládne v anglickém jazyce představit, umí pozdravit a rozumí nejčastějším školním povelům. Také dovedou vytvořit jednoduchou větu o své rodině. Například: Moje máma je nádherná, Můj táta je trpělivý.

Z naší družiny se často ozývá hudba a zpěv, naučili jsme se už spolu 5 písniček, což je za jeden měsíc super výkon a všechny děti si zaslouží obrovskou pochvalu.

Na zahradě si děti vytvořily své zahradní domečky, které si neustále zvelebují. Po každodenním řešení toho, kdo kde bydlí, jsme na každý domeček umístili soupis obyvatel, aby každý věděl, kde vlastně bydlí a nechodil spát do cizích domečků. S překvapením jsme zjistili, že někteří jedinci jsou vlastníky vícero domečků. Na zahradě také každý den pozorujeme probouzející se život v hmyzím domečku, který jsme si přivezli ze Dne zemědělství v Hradci Králové.

Dokladem toho, že naše děti dobře prospívají, je i to, že mají neustálý hlad. Ten se projevuje hlavně tím, že hned v ranní družince pokračují ve snídani svých svačin a věta, která všem zvedne náladu, je: ,,Paní vychovatelko, já mám hlad! A už nemám žádnou svačinku!“ Tato věta vždy prověří přátelské vztahy mezi přítomnými dětmi. Nakonec se vždy najde svačinka navíc a vše dobře dopadne.

Těšíme se na další plánované akce, ze kterých vám podáme vždy aktuální informace.    

u hmyziho domecku

 

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.