foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

Po dvou měsících od začátku letošního školního roku bychom Vás rády informovaly o dění v naší školce. Do kolektivu dětí jsme s radostí uvítaly již na jaře Tadeáška Erbrta a Mirinku Hofmanovou, od 1. září pak Terezku Jeníkovou, Matyáška Mejsnara, Románka Petra, Viktorku Nývltovou a od konce září Viktorka Lorenza Gonzáleze. Moc se těšíme na příchod Amálky Hruškové a Matyáška Krátkého.

mandalaVšechny nové děti si na pobyt v kolektivu, režimové činnosti a výchovně vzdělávací náplň dne velmi dobře zvykají, starší děti vedeme k pomoci mladším a naši předškoláčci Eliška Pokorná, Šimonek Ježek a Lukášek Figera novým dětem jdou příkladem a pomáhají jim i v sebeobsluze.

V měsíci září jsme se rozloučili s modrým medvědem, který se kvůli teplu odstěhoval do hor a seznámili jsme se s vlčí rodinkou, která se usadila na Hrádečku. Děti přišel navštívit skřítek Podzimníček, který jim pomohl orientovat se ve změnách v přírodě v souvislosti se změnou počasí a roční doby, pomáhal dětem poznat plody stromů a keřů, navlékal s dětmi šípky na nitě pro zdravý šípkový čaj, poznával s dětmi podle chuti a vůně ovoce a zeleninu, rozlišoval s nimi také stromy jehličnaté od listnatých, vyráběl s dětmi podzimní mandalu z přírodních plodů, kterou máme už viset na zdi jako krásnou dekoraci. Známe již několik nových písní a básniček. Co plánujeme na celý týden si můžete přečíst na „domečku Vlčátek“ ve vstupní chodbě školky.miri

Kromě toho v rámci celoročního celoškolního projektu Zeměkoule a její obyvatelé se děti dozvěděly základní informace o Zemi, planetách ve vesmíru a o jednotlivých světadílech. V dalších měsících chystáme pro děti vždy jeden týden tematicky zaměřený na jednotlivý světadíl, jeho obyvatele, faunu a flóru a státy v něm.

V tomto čase již skřítek Podzimníček pomalu usíná a s ním i příroda a my se s dětmi budeme chystat na dobu adventní a vystoupení u příležitosti rozsvěcení vánočního stromu před Obecním úřadem ve Vlčicích, které se bude konat dne 27.11.2016.

Výtvory dětí, pracovní listy a grafomotorické cviky můžete vidět na obou chodbách školky a kdykoli máte možnost nahlédnout do portfolia Vašeho dítka a sledovat, jak se posouvá ve vývoji kresby a malby. Sledujte také webové stránky a nástěnku ve vstupní chodbě školky, aby Vám neušla žádná informace týkající se chystaných akcí a toho, co si děti mají případně z domova do školky donést.

Na adventní dobu se s dětmi moc těšíme a doufáme, že pokud budete mít možnost, přijdete s námi prožít vánoční dopoledne, o jehož konání Vás budeme na webových stránkách a nástěnce v MŠ s předstihem informovat.

deti

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.