foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

Dne 22.12.2016 jsme se my, školáci i naši kamarádi ze školky, sešli v prostorách MŠ, abychom společně strávili poslední odpoledne před zimními prázdninami a prožili tak předvánoční chvíle.DSCN0918

Na slavnostně prostřených stolech jsme měli krásně naservírované talířky s cukrovím, které nám napekly naše drahé maminky. A že bylo z čeho vybírat! Čokoládové, oříškové, kokosové, no prostě, co hrdlo ráčí. Ty naše maminky, ty by se mohly hned přihlásit do nějaké soutěže o nejlepší cukrářky – určitě by vyhrály!     

Na začátek nás paní učitelka Helenka všechny přivítala a vyprávěla nám vánoční příběh o tom, proč lidé slaví Vánoce, a jak se slavili kdysi dávno, kdy i naši rodiče byli ještě dětmi. Byli jsme překvapeni, kolik různých lidových tradic se s Vánocemi pojí. A hned jsme si některé vyzkoušeli. Pouštěli jsme si hořící svíčky po vodě a krájeli jsme jablíčka, abychom zjistili, zda budeme příští rok zdraví. Došlo taky na házení střevíčkem, který nám měl ukázat, které z děvčat se brzy vdá. Naštěstí naše holky házely „šikovně“, takže se jich to zatím nebude týkat. Zato naše paní učitelka Helenka má namále. Tak se necháme překvapit, jestli se to vyplní.

PC220769

Poté jsme navštívili pana starostu, abychom mu popřáli vše nejlepší do nového roku. A po slavnostním obědě jsme se již nedočkavě přesunuli do školy, kde nás čekaly dárky. Po chvilce napětí, kdy jsme nenašli dárky pod stromečkem, ani v družině či ve třídách, jsme je nakonec s velkou úlevou objevili na půdě!V družině jsme si je společně rozbalili a to bylo radosti! Nejvíc nás potěšili lego pro kluky a holky. Nadšeni jsme byli i ze stolní hry Jožin z Bažin. A co potom hasičské auto a mluvící panenka! Ze všeho jsme měli velikánskou radost! Pak jsme dál společně mlsali cukroví a těšili jsme se na to, že odpoledne nám začnou dlouhé a jistě krásné zimní prázdniny. Tak hezké Vánoce všem!

 

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.