foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

Dne 23. 6.2017 se naše škola účastnila výstavy pořádané k 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Vlčicích.22

Byli jsme pozvání na Obecní úřad, kde jsme si prohlédli staré, nové i ty nejnovější hasičské přístroje. Některé z nich byly opravdoví veteráni.  Po celé místnosti byly rozmístěny poháry, které místní sbor získal v různých soutěžích, dokonce i v ženské kategorii. Mohli jsme obdivovat různé hasičské náčiní, proudnice, hadice, háky na sundávání hořících trámů, ale i staré a nové hasičské oblečení. Dozvěděli jsme se, že hasiči nemají na starost jenom boj s ohněm, ale že pomáhají i při dalších akcích, kde je potřeba bojovat s nějakým živlem, nebo nebezpečím. Například při autonehodách, povodních, nebo při odstraňování vosích hnízd a podobně.  

Pak jsme navštívili hasičskou zbrojnici, kde jsme si mohli vyzkoušet hasičskou helmu a posadit se do opravdového velikého hasičského auta. To bylo něco!!! Taky jsme mohli vidět, jak vypadá hasičská siréna, že to není lampa, jak jsme si někteří až doteď mysleli. Paní Pelantová nám ji na ukázku dokonce zapnula, abychom ji slyšeli pěkně nahlas.

Poté už následovaly praktické ukázky hašení skutečného požáru. Sami jsme si mohli vzít do ruky hasičské přístroje a uhasit skutečný oheň! Připadali jsme si jako opravdoví hasiči!

Nesmíme zapomenout, že jsme taky museli něco předvést, takové malé hasičské cvičení a prokázat, jak jsme zdatní. Všem se nám to povedlo a byli jsme dokonce odměněni i sladkým občerstvením.

Rádi bychom i touto cestou poděkovali místnímu Sboru dobrovolných hasičů, že jsme se mohli podívat na jejich výstavu, budeme mít všichni na co vzpomínat. Zvláštní poděkování patří rovněž panu Figerovi, který nám velice poutavě vyprávěl o jejich práci a celou akcí nás provázel.

Ještě jednou moc děkujeme za neskutečný zážitek a těšíme se na další společné akce s našimi hasiči!  

78 1

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.