foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

BRAMBOROVÝ DEN

 

received 3761898490502283

V úterý 1. října proběhlo 1. komunitní setkání, tentokrát do školy přišel pan Figera, který reprezentoval Zahrádkářský svaz, se svým povídáním o plodinách sklízených na podzim na poli.

Nejvíce svou přednášku a celou akci zaměřil na pěstování, sklizeň a zpracování brambor včetně ochutnávky, za kterou děkujeme panu L.  Králíkovi. Zpestřením byly pro žáky soutěže -  skákání v pytli, přenášení brambor, slalom s pytlem brambor a další.

Ve spolupráci s paní učitelkami připravil pan Figera názornou ukázku bramborových placek, bramboráků, bramborových knedlíků, chipsů, kroket, hranolek i krmení pro prasata.

Výsledky soutěže pan Figera vyhlásil a vyznamenal nejlepší účastníky doslovně bramborovou medailí , kterou dostaly i paní učitelky a paní ředitelka.

Na závěr všeobecného veselí vytáhl pan Králík z brutaru brambory, které všichni  konzumovali se solí, máslem a tvarohem a zapíjeli mlékem.

Panu Figerovi za akci děkujeme a budeme se těšit na další spolupráci.

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.