foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

Domácí zvířata v MŠ

V úterý 26. května do mateřské školy zavítal pan Figera s ukázkou domácích zvířat, která chová.

Pan Figera st. je nadšený chovatel a včelař. Projektový den probíhal na školní zahradě v mateřské škole. Na začátku akce byly děti poučeny o bezpečnosti a pravidlech, jak se ke zvířatům chovat.

Poté na děti čekalo první stanoviště, kde byla umístěna ukázka potravy pro domácí zvířata. Pan Figera dětem vysvětlil, čím jednotlivá zvířata krmí. V malých miskách děti viděly například strouhánku, skořápky, seno, pšenici, mrkev, jablko atd. Poté pan Figera dětem ukázal, jak se smíchává potrava pro kuřátka, aby dobře rostla.

Pak následoval kvíz zaměřený na nové poznatky o jednotlivých potravinách a zvířátkách. Na druhém stanovišti na děti čekali králíci, které si děti mohly i pochovat a zkusit jim dát mlíčňáky.

Pan Figera nám povyprávěl o povinnostech, které bychom museli splnit, kdybychom chtěli také jezdit na výstavy s králíky jako on. Ke konci projektového dne došlo i na pomazlení s králíky a pochování si kuřátek. Na závěr děti dostaly papíry a tužky a namalovaly svůj zážitek.

Projektový den byl dobře připraven a pomohl všem dětem získat nové zkušenosti a zážitky s živými zvířátky. Díky tomuto projektovému dnu si děti osvojily nové znalosti o domácích zvířatech, která si mohly naživo prohlédnout.

Tímto panu Figerovi moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

IMG 20200522 094011

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.