foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

Rok se s rokem sešel, nastal podzim a s ním přišel čas na naši ,,BRAMBORIÁDU''.

A jak už název napovídá, všechno dopolední dění se točilo kolem brambory.

Celým bramborovým dopolednem nás provázel pan Petr Figera, kterého znají děti již z předchozích let a vždy se na něho velice těší.

Už od ranních hodin měly děti plné ruce práce. Začaly řazením brambor podle velikosti od nejmenšího po největší. Některé děti se naučily novou básničku Brambora, jiné si ji pouze připomněly.

Pan Figera seznámil děti s příchodem brambor do Evropy, pověděl jim, co je potřeba pro jejich pěstování a uvedl různé příklady pro zpracování brambor v našich podmínkách. Připravil si názorné ukázky nástrojů na škrabání brambor, jejich šťouchání, ale i otáčení bramborových placek. Nechyběly ani tradiční konve na mléko nebo-li bandasky s uchem. Děti zaujaly i staré ,,retro'' příbory. Paní učitelky nachystaly pochutiny z brambor (hranolky, krokety, bramborové špalíčky, bramborovou kaši, bramboráčky, chipsy), které děti za pomoci pana Figery poznávaly.

Po vyčerpávající přednášce na všechny čekala teplá a chutná svačinka, tu připravil pan Figera ve spolupráci s panem Králíkem. Dětem podstrojili uvařené brambory na loupačku. Nechyběl samozřejmě míchaný tvaroh, máslo a mléko. Děti si tak užily podzimní svačinku v přírodě.

Po celé dopoledne panovala na zahradě školky kamarádská atmosféra. Děti plnily bramborové disciplíny jako je skok v pytli, sběr brambor do košíčku a přenášení brambory na lžíci. Odměnou za soutěživý duch byl dětem rozdán diplom za účast na bramboriádě.

Všem se tato akce velice líbila, panu Figerovi a panu Králíkovi děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

I letos se s našimi žáky (a předškoláky) vydáme na zimní stadion. Termíny bruslení a podrobnější informace naleznete v souboru níže. 

 

Bruslení 2021

Vážení rodiče,

níže je cenová kalkulace z lyžařského areálu v Mladých Bukách. Jedná se o cenu za lyžování po dobu 5 dnů - od 9 do 11 hodin. Prosím, napište, zda byste měli zájem, a to buď na mé soukromé telefonní číslo: 775 415 060, pracovní telefonní číslo: 733 124 120, nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Protože již má areál mnoho termínů obsazených,je nutné otázku lyžařského kurzu vyřešit co nejdříve. Prosím, nahlaste mi svůj zájem či nezájem do pondělí - 4. 10. Spolu s tím by bylo nutné co nejdříve vyřešit možnost dopravy, aby stála co nejméně peněz. Podotýkám, že kurz by nebyl hrazen z třídního fondu (z něho bude hrazeno bruslení, plavání a doprava na tyto akce). V případě zájmu by však bylo možné domluvit se na splátkách.

Cenová nabídka lyžařského výcviku pro MŠ a ZŠ v Areálu Mladé Buky


Lyžařská a snowboardová škola Mladé buky nabízí lekce lyžování pro mateřské a základní školy formou lyžařského výcviku.


Co vše je součástí lyžařského výcviku?
- Celkem 10 vyučovacích hodin (1 hodina = 45 – 50 minut).
- Skipas po dobu celého výcviku.
- Občerstvení (teplý nápoj + sušenka).
- Na konci výcviku závody v maskách.
- Licencovaný instruktoři.
- Vlastní bezpečná část dětského lyžařského parku pro úplné začátečníky.
- Úschova lyží po dobu trvání výcviku.


Cena lyžařského výcviku: 3 000,-
Zapůjčení lyží (volitelná položka): 500,-

Naše škola se rozhodla pro účely preventivního screeningového testování i nadále využívat antigenní testy. Testování žáků proběhne celkem třikrát – 1., (prvňáčci budou otestováni až 2.), 6. a 9. září. Preventivní screeningové testování se netýká dětí, u nichž dosud nevypršela ochranná lhůta 180 dní od řádně diagnostikovaného a ukončeného onemocnění COVID-19. Informace o případném dalším testování nařídí příslušná KHS.

 

V případě, že žák screeningové testování odmítne, bude muset (dle nařízení MZ) do ukončení screeningového testování – tj. do 10. 9. – nosit roušku po celou dobu vyučování, nebude smět zpívat, cvičit a pro konzumaci potravin mu bude vyčleněno oddělené místo.

 

1. 9. budou žáci 2.-5. tříd testováni v prostorách školní tělocvičny. Pokud s žákem nepřijde rodič, prosíme o vyplnění 2 protokolů (Protokol o provedení preventivního testu a Čestné prohlášení), které jsou ke stažení níže. Tyto protokoly musí žák donést na testování. Pokud žáka do školy rodič doprovodí, může oba dokumenty vyplnit až ve škole.

 

1. 9. do školy mohou přijít rodiče a další příbuzní žáků pod podmínkou úst zakrytých respirátorem.

Protokol o provedení testu

Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.