foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

S blížícími se Vánocemi, kdy má většina z nás ke štědrovečerní večeři kapra, nás v mateřské škole v první prosincový den navštívil vášnivý rybář, pan Roubec.

Svými vyčerpávajícími informacemi nám přiblížil život v našich vodách, dozvěděli jsme se, čím se ryby živí a obdivovali jsme rybářské náčiní.

V úvodu nás pan Roubec seznámil s druhy ryb. Svatý Petr – patron rybářů, se na nás usmál a my si mohli ryby v plyšové podobě prohlédnout. Poznali jsme kapra, lína, sumce, amura, štiku nebo také pstruha. Společně jsme si tyto ryby rozdělili podle druhu přijímané potravy. Pan Roubec nám také ukázal rybářské náčiní a pečlivě vysvětlil, jak s ním zacházet a jak co nejšetrněji manipulovat s chycenými rybami. Děti obdivovaly pruty, podběrák, čeřen, vezírek, ze všeho nejvíce je ale uchvátil obrovský rybářský deštník. Všechno jednou končí a na závěr svého povídání přečetl pan Roubec dětem pohádku Nespokojená rybka z knihy Kouzelný dědeček a jako pozornost věnoval každému ,,malému rybáři'' zlatou rybku z perníku.

Děti si z rybářského dopoledne odnesly určitě spoustu zážitků a my děkujeme panu Roubcovi za příjemně strávené dopoledne u vody.

 

IMG 20201201 104706

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.