foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

 

Vánoční den jsme zahájili u adventního kalendáře, kde byli odměněni ti nejtrpělivější z nás. Poté nás paní učitelka Skočdopolová seznámila s tradičními zvyky. Dva z nich jsme si osobně vyzkoušeli. Nejprve jsme překrajovali jablíčka a následně jsme házeli „střevíčkem“. Původně měli házet pouze vdavkuchtivé dívky, ale nakonec jsme si to chtěli vyzkoušet všichni. Naštěstí většině z nás mířila špička boty směrem k ledničce, což vnímáme jako znamení hojnosti v příštím roce. Z hojnosti jídla jsme ale měli užitek už v ten samý den. Stoly školní družiny byly plné různých dobrot a tak děkujeme především rodičům za upečené cukroví, ze kterého mohla vzniknout obří ochutnávka. Když už jsme potěšili naše chuťové pohárky, chtěli jsme udělat radost i našim očím. Z nasušených pomerančových, citronových a jablečných plátků jsme si vyrobili ozdobu na stůl. Kromě toho, že dobře vypadala, tak i nádherně voněla a ještě více tak přispěla k vánoční atmosféře, která ten den panovala. Během našeho vyrábění nás navštívila paní Trávníčková s paní Voňavkovou a měly pro nás přichystané dárky. I my jsme je chtěli obdarovat. Kromě jiného jsme jim předali i náš kalendář na příští rok. Ještě jsme předvedli zimní básničku a poté jsme se již museli s přáním všeho dobrého rozloučit.

Vždy se ze všeho nejvíce těšíme na dárky. Nechceme ale dárky jen dostávat, chceme zažít i tu radost, která vzniká, když někoho obdarujeme. Proto jsme jako každý rok začlenili do našeho programu vánoční tombolu. Každý žák si vylosoval dárek od svého kamaráda a tak nikdo neodešel s prázdnou. Co nás během vánočního dne baví nejvíce? No přeci celoškolní pátračka! Prohledali jsme celou školu a dopadli jsme úspěšně. Našli jsme velkou hromadu dárků. Bylo jich tolik, že když jsme je nesli ze třídy do školní družiny, někteří z nás museli jít dvakrát. A co jsme dostali? Například hrnčířský kruh, monopoly s platební kartou, deskovou hru 5 sekund, puzzle, karetní hry a velké množství věcí na vyrábění a zdobení. Ještě ten den jsme většinu dárků stihli vyzkoušet. A protože moc rádi čteme, dostal každý z nás jeden dárek domů – knížku. Před obědem jsme rozdali dárečky svým kamarádům, paním učitelkám a paní ředitelce. Našli jsme i jeden velký dárek pro žáky třetího, čtvrtého a pátého ročníku. V něm se pro každého žáka ukrýval hrníček. Moc děkujeme paní Figerové za tento dárek. Školní jídelna byla letos opět krásně vyzdobena. Užili jsme si slavnostního oběda a odpoledne jsme si už jen hráli a pojídali cukroví. Věříme, že i vy strávíte nadcházející sváteční dny v klidné atmosféře a přejeme vám do nového roku hodně zdraví, lásky a spokojenosti.

 

132397788 1010939419390386 5449145640516691661 n

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.