foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

Rok se s rokem sešel, nastal podzim a s ním přišel čas na naši ,,BRAMBORIÁDU''.

A jak už název napovídá, všechno dopolední dění se točilo kolem brambory.

Celým bramborovým dopolednem nás provázel pan Petr Figera, kterého znají děti již z předchozích let a vždy se na něho velice těší.

Už od ranních hodin měly děti plné ruce práce. Začaly řazením brambor podle velikosti od nejmenšího po největší. Některé děti se naučily novou básničku Brambora, jiné si ji pouze připomněly.

Pan Figera seznámil děti s příchodem brambor do Evropy, pověděl jim, co je potřeba pro jejich pěstování a uvedl různé příklady pro zpracování brambor v našich podmínkách. Připravil si názorné ukázky nástrojů na škrabání brambor, jejich šťouchání, ale i otáčení bramborových placek. Nechyběly ani tradiční konve na mléko nebo-li bandasky s uchem. Děti zaujaly i staré ,,retro'' příbory. Paní učitelky nachystaly pochutiny z brambor (hranolky, krokety, bramborové špalíčky, bramborovou kaši, bramboráčky, chipsy), které děti za pomoci pana Figery poznávaly.

Po vyčerpávající přednášce na všechny čekala teplá a chutná svačinka, tu připravil pan Figera ve spolupráci s panem Králíkem. Dětem podstrojili uvařené brambory na loupačku. Nechyběl samozřejmě míchaný tvaroh, máslo a mléko. Děti si tak užily podzimní svačinku v přírodě.

Po celé dopoledne panovala na zahradě školky kamarádská atmosféra. Děti plnily bramborové disciplíny jako je skok v pytli, sběr brambor do košíčku a přenášení brambory na lžíci. Odměnou za soutěživý duch byl dětem rozdán diplom za účast na bramboriádě.

Všem se tato akce velice líbila, panu Figerovi a panu Králíkovi děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.