foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ – Charles Farrar Browne

Naše děti ze školní družiny oslavily svatého Martina výrobou papírové husy a pečením svatomartinských rohlíčků, které si po upečení i samy snědly. Naplnily je tvarohem, marmeládou a povidly. Všichni si to užili a moc jim chutnalo.

rohlrohl2

Dne 16. 11. 2021 nás ve škole navštívila paní Martina Formanová se svým koněm „Lussy“. Paní Formanová nám ukázala pomůcky pro koně, jako je třeba uzda, postroj, bičík a další. Děti se několikrát projely na koni, kdy s doprovodem pí Formanové udělaly kolečko po zahradě. Koníkovi jsme dali za jeho trpělivost odměnu – jablíčka. Děti byly nadšené a užily si to. Paní Formanové tímto moc děkujeme. 

kunkun1

 

Naše základní škola se zapojila do programu Přírodní zahrada, který organizuje Dům obnovy tradic, ekologie a kultury z Horního Maršova. Naši žáci stáli u tvorby zahrady od počátku – vymýšleli, co pořídit, co kam zasadit. V minulém týdnu spolu s pí učitelkami založili bylinkový záhon, o který se budou sami starat. Vysadili jahody, které budou mlsat, a přidali i pár ovocných keřů.  Všechny tyto keře a stromy nám dodalo zahradnictví Rejmontovi. 

zahr

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.